המרכז לחקר החברה החרדית – שיח חרדים

שיח חרדים

תמורות רבות וחשובות פוקדות באחרונה את החברה החרדית בישראל. באתר האינטרנט של המרכז לחקר החברה החרדית הופעל מדור בשם 'שיח חרדים', שנועד לאפשר דיון פתוח על תמורות אלו ומשמעותן. הדיון מתקיים באמצעות רשימות של הבעת עמדה, תיאור מצב, מעקב אחר פעילות, או ניתוח התפתחות כלשהי הקשורה לתמורות אלו. המדור פתוח לכותבים חרדים ושאינם חרדים כאחד. עורך 'שיח חרדים' הוא הרב בצלאל כהן. כדי להציע רשימה לפרסום במדור זה, הכותבים מתבקשים לשלוח אותה בדואר האלקטרוני לכתובת: amiram@jiis.org.il

כסלו תשע"ה
דצמבר 2014

מועד לחזון

מאת: הרב אריאל ליפשיץ

היהדות החרדית בארץ ישראל מתנהלת זה כששים שנה במערכת של התגוננות ו'היגררות'. מזעור- נזקים. עיקר תשומת-הלב והאנרגיה מופנים להתגוננות מפני גזירה זו או אחרת. האם לא הגיע הזמן שנעשה 'רגע חושבים' ונציג חזון כלשהו (בראש ובראשונה לעצמינו, ובשלב מאוחר יותר לעם כולו)? 

המשך קריאה >>
0
כסלו תשע"ה
נובמבר 2014

נשים חרדיות

מאת: ורד בכר

סקר שנערך מטעם מכון "שחרית", אשר ממצאיו הוצגו בכון ירושלים לחקר ישראל", בדק עמדות של הצבור החרדי כלפי נושאים ותחומים שונים. אחד הממצאים אשר עלה מן הסקר והפתיע את החוקרים הצביע על כך כי נשים חרדיות מחזיקות באופן מובהק בעמדות קיצוניות יותר מגברים ומתפקדות כעל תקן שומרות הגחלת.

המשך קריאה >>
0
יולי 2014

מה אנחנו שוות?

מאת: נעה דנן
אז שוויון הכא, ונטל התם – ומה הועילו חכמים בתקנתם?! איך אפשר להשתמש בחרב הפיפיות של השוויון, כלהט החרב המתהפכת – פעם לכאן ופעם לכאן? 
המשך קריאה >>
0

על ספרים וחרדים

מאת: ורד בכר

וכך הייתי צועדת את הדרך הארוכה במעלה גבעת רמב"ם המיתולוגית, כל יומיים שלושה ומחדשת את מלאי התענוג היומי. ההליכה לספריה והשהייה בה, הייתה חלק  מזמן בילוי מרכזי באותם ימי ילדותי. המרחב הנעים והזמין ענה על צרכיי המועטים והרחיב את אופקיי המתהווים. 

המשך קריאה >>
0
כללי

כותרת

עוד מידע